Červen 2010

KONEC EURA SE BLIZI

5. června 2010 v 1:52 | znalec
Právě jsem obdržel email z Německa. Policie z oblasti jižního Bavorska je na školení potlačení vzpoury obyvytelstva. Politická elita počítá s nejhoršími scénáři, jako je výpadek elektrické energie, zásobování vodou, akutní vhladovění obyvatel až po kanibalismus. Bavorští policisté v podstatě domácí typy (lidé navázaní na rodiné soužití) spojení s domovinou, byli absolutně šokováni s těmito výhledy do krátké budoucnosti. Mnozí z nich se otevřeně přiznali, že nehodlají požadované plnit a raději budou se zbraní v ruce chránit svoji rodinu a blízké okolí. Plány pro služby největších politických zrádců jsou vidět i ve filmech divokého západu, kde rekrutovali pomocné šerify, takže okamžitá "Blackwaterisierung" německé policie. Můj informant není žádný autor sci-fi románů, nýbrž soudce.

President Trichert srovnává situaci EURO zóny s bankrotem Lehman. Zažili jsme a zažijeme velice dramatickou dobu. "Quantový skok" je požadován vládou. Nastává velice těžká situace od druhé světové války a možná dokonce od první světové války.

Jean-Claude Trichet, Präsident evropské centrální banky (EZB) přirovnává situaci EVROPSKÉHO společenství koncem minulého týdne se situací krátce po vypuknutí finanční krize. Trhy jak finanční tak ostatní už nefungují, je to skoro jako při bankrotu Lehman v srpnu 2008.

Nacházíme se bezesporu v nejtěžší situaci po druhé světové válce, možná dokonce i po první světové válce, řekl Trichet při rozhovoru s německým novinářem pracujícím pro Magazín DER SPIEGEL.
V obchodování existuje nebezpečí nakažení - kolapsu a to může být velice rychle, někdy během několika hodin...:

Cesta do horoucích pekel eura už začala

Díky prolhaným a zlodějským politikům, kteří by patřili okamžitě za mříže, nás společně všechny stáhnou do horoucích pekel. Léta si vymýšleli pohádky, kterým mohli věřit tak maximálně demetní lidé. Již šest let se snaží odborníci upozorňovat na zlo, které se záměrně vytváří, všichni se jim ale vysmáli. (No někdy si připadám podobně jako oni, když někoho chtějí varovat. Ovčané jsou prostě nepoučitelní).

Když ovčan podvádí finanční úřad, zavřou ho za pár tisíc euro, ale politiky a finančníky za vytunelované miliardy odevšad, ještě dostanou odměny.

Tohle je asi smysl napsaného a věřte, máme se na co těšit.Konec už je v dohlednu: Celá evropa bude vtažena do hrdla pekla...

Telefoní konference největší rakouské banky dává informace všem spolupracovníkům. Existuje nebezpečí, že jednotlivé státy Německo, Francie a ještě jedna malá zem (tuším, že je to Nizozemsko) opět vytvoří vlastní měnovou únii. Rakousko je explicitně mimo hru, důvody nebyly řečeny (poznámka insidera: důvody jsou známy, je to obrovské- katastrofické zadlužení bank směrem na východ).
Poznámka překladatele: Dnes již rakouské banky vědí, že tyhle pohledávky jsou již nenávratné...

Inseider-informátor, který mně včera informoval byl z toho velice vyplašený a říkal mně ještě další vnitřní informace z banky.

Pro nás kteří již zlato za bezcené papíry koupili to samozřejmě není nic nové, posílám tuto správu, aby každý čtenář, který ještě věří na dobrodinost našich politiků, může ještě pár bezcenných papírků vyměnit za zlato.

Je to perfektní systém sněhové koule. Vím z vlastní skušenosti z minulosti, že takovéto informace byly podávány velkou bankou bezvýhradně v době, kdy byl již velký oheň na střeše.

Po tom všem, s kým jsem dnes v zahraničí hovořil a co jsem se dočetl na stránkách německých a jiných novin, vše směřuje skutečně do gigantického krachu nás všech.

Opět opakuji, budu nadmíru rád, když se to jenom nestane.

Zlato kupovat bych nikomu nedoporučoval, jednak se toho nenajíte a při stavu nouze, jste povini odevzdat drahé kovy státu. Je to genitálně vymyšleno, jednou jim odevzdáte peníze za zlato a pak ještě zlato. Poučte se prosím z minulosti a snažte se nyní bystře myslet. A nakonec Vás může ještě udat soused, kterému jste se pochlubili, že vás se to netýká, protože jste si dlouhou dobu před krizí koupili zlato.BUDOUCNOST JE V PRDELI !

1. června 2010 v 12:28 | znalec

Kdo všechno vystavil bianco šek a co všechno tím prohrál.

Podívejme s e na soupis poražených z posledních voleb a podívejme s e na kontribuce, kter=poražení vždycky platí, kterým budu vystaveni.
Ne nemám na mysli přehled politických stran, které leží na zemi. Mám na mysli občany, skupiny občan a jejich kategorie, eventuálně instituce. A mám na mysli také pár vítězů , o kterých bud e řeč.

Takže začněme výčet poražených

Zaměstnanci
Nepochybně zaplatí za tenhle volební výsledek obrovským způsobem. Totiž rozebráním zákoníku práce a výrazným omezením jejich práv a ochrany před zvůlí zaměstnavatele.
A nejen vykradením zákoníku práce.
Zcela nepochybně bude upravena podpora v nezaměstnanosti tak, že když někdo ztratí práci rozvázáním pracovního poměru , nebud e brát žádnou podporu. Což bud e znamenat naprosto nevolnické postavení zaměstnance a libovolnou možnost šikany ze strany zaměstnavatele

Nezaměstnaní
Dojde na krácení dávek a jejich vázání na všelijaké podivuhodné podmínky.

Nemocní a chronicky nemocní
Nepochybně s e zvýší a to významně , spoluúčast pacientů , Nepochybně bude privatizováno zdravotní pojištění. Standardy zdravotní péče budou definovat prý základní, ve skutečnosti chudinskou péči. Podobně , jako je tomu v Británii.
Z péče o zdraví s e stane jen čirý byznys. Kd e pacient bud e zdrojem zisku. A bude potřeba na jeho léčení co nejvíce vydělat.

Studenti
Bude zavedeno školné. O tom nyní více není žádná debata. Řeči o půjčkách jsou jen kouřovou clonou. Výsledek půjček budou následující - budou mít úrok okolo 6-ti procent.

Do praktického života takový příjemce půjčky vstoupí s poměrně vysokým dluhem, který výrazně omezí ne li , minimálně na dlouho znemožní založit rodinu a opatřit si vlastní bydlení. Protože prostě neunese starou půjčku a hypotéční financování.

Lidé mezi 25-50
Bud e výrazně podlomen pilíř průběžného financování důchodů. Dojde i privatizaci minimálně části sociálního pojištění a vyvedení mimo systém. . s tím, že se musí postarat sami.
Zkusme malý výpočet, jak to asi bud e vypadat. Nezapomeňme , že totiž. lidí budou vystaveni také povinnosti zdravotního připojištění!
Vezmeme klasického Nováka , volícího TOP 09 nebo Věci veřejné. Dopřejme Novákovi průměrný plat / který 2/3 Nováků nemají/ tedy 23 litrů hrubého. Odhadem mu zůstává po dani 18 tisíc. Aby spoření na důchod mělo aspoň nějaký smysl musí tam dát nějakých 1500-2000. Premii za zdravotní připojištění odhaduji na dalších 2500-3000 / 100-120 euro/ Z čistého platu mu od teď ubude nejméně 4000 Kč. A nic za ně nedostal. Proti současnému stavu. Rodinu obšťastní celými 14 tisíci. Jeho manželka zrovna tak. Rozpočet rodiny je deklasován dohromady o 8 tisíc.

Lidé těsně v předdůchodovém věku.
Naprosto napevno počítám s tím, že jeden z úplně prvních tzv. rozpočtově odpovědných zákonů bude zákon o parametrické změně odchodu do důchodu. Pro ročníky , které mají před důchodem. Bude zrušen náběhový kalendář, který postupně prodlužuje dobu odchodu do důchodu každý rok o dva měsíce , nýbrž dojde k e změně , že od …. Dejme tomu 01.01.2011 všichni odcházejí až po dovršení 65-ti let věku. S výrazným krácením, daleko větším než doposud pro všechny , kteří půjdou do předčasného.

Důchodci
Očekávám, že Kalousek dalším stabilizačním a rozpočtově odpovědným zákonem prosadí svůj nápad příští tři roky nevalorizovat penze.

Všichni občané
Očekávám, že pravice rozpočtově odpovědně vedle výše zmíněných škrtů přeci jen zvedne i některé daně. Podle mne začne od nižší sazby DPH. Od Nového roku bych si tipnul, že ji budem mít místo dnešních 10 na nějakých 14-15%
S tím že jako EU stejně chce sjednocení sazeb. Horní sazba, tedy zbytné služby a zboží zůstane zachována a nebo bud e zvednuta max. o 1%.

Jaké že daně ještě mohou vzrůst? Zde bych si vsadil na spotřebku a mírnou úpravu daně z příjmu fyzických osob zaměstnanců.

kdo ještě prohrál?

Státní zaměstnanci
Řad a , zejména ti co mají co dělat se soc dem nebo lidovci , prostě přijdou o zaměstnání.
John přec e slíbil redukci státních zaměstnanců o 10% . Sic nemá ani tušení jak stát funguje a tohle ví na beton. A zbylé dvě partičky mu budou muset /rády/ vyhovět.
Takže / státních zaměstnanců poletí. Ono s e to docela i hodí, protože to není všechno , co zaměstnance státu čeká. A je třeba je zastrašit. Totiž je řeč o zmrazení jejich mezd na tři roky. Samozřejmě s výjimkou poslanců, senátorů, soudců. Osobních sekretářek a tak. Soudcům s e nezmrazí nic,ti si to rozhodnou sami. Ostatní si pomohou přes fondy odměn.

Nájemníci
Okamžitě, v nejbližším možném termínu - tipuji po komunálkách a senátkách, ve stavu legislativní nouze bude přijat zákon o deregulaci nájemného.
Speciální prohrávající této kategorie
Nájemníci v bytech Bakalovy RPG na Ostravsku. Stát nebude dále vést spor s Bakalou ohledně vynucení lnění ze smlouvy o prodeji státního podílu OKD ! Byty zůstanou Bakalovi.

Všichni
Dojde k rychlému dořešení kauzy Diag Human . Očekávám, že rozhodoci v nové konstelaci shledají újmu žalujícího nejméně ve výši miliard korun.

Bude realizován "ekologický " megatendr"
Bude zprivatizován Budvar /dostane jej majitel Anheuser Bushe/
Dojde minimálně k částečné privatizaci LČR
Výprodeji posledních pozemků v držení státu / Pozemkový fond/
Bude prodáno Letiště Praha

Dojde v parlamentu k prolomení restituční tečky a restitučního zákona a to před únor 48 Totiž bude zrušen Lex Schwarzenberg v celé šíři a dojde k návratu majetků tzv. Hlubocké větve.
Z toho samozřejmě vzniknou další restituční nároky.

Český rozhlas a Česká televize
Budou velmi výrazně obměněny mediální rady. Vypadnou z nich všichni typu Václava Žáka a budou nahraženi naprosto poslušnými loutkami typu Zelenky z rady ČRo či dřívějšího extajtrlíka Petr a Štěpánka / viz slavný výrok Železného st./.
Nezávislost a pluralita médii těchto médii bude upravena podle slovenského vzoru.
S výhružkou omezení reklamního času na těchto mediích.
Variantně bude zaveden šílený nápad sekretáře Kožušníka o zrušení posluchačských poplatků.

Boj proti korupci

V žebříčku Transparenci Int. S e z dnešního 54 místa za Poslem , Bhutanem a podobnými, pod vedením lídrů Nečas Kalousek John posuneme. Bohužel směrem dolů. Jen neumím odhadnout zda se umístíme uprostřed balkánských států a nebo, protože máme slabost pro Kosovo, se propadneme až ta něj.

Kriminalita
Vlivem omezení dávek a sociálních výdajů vzroste. Lidé bez práce / jedno z jakého důvodu/ budou tak nahrazovat výpadky svých příjmů.

Školství
Sníží s e příspěvky na veřejné školy. Ty budu postupně ztrácet svoji konkurenceschopnost. Ve prospěch škol soukromých. Podobně jako ve Velké Británii.

Věda
Dojde ke snížení výdajů na vědu a výzkum. Bude tzv. posílen , eufemisticky řečeno - aplikovaný výzkum.

Policie a soudnictví
Budou dále tvůrčím způsobem aplikovány a rozpracovány postupy a zkušenosti získané z řešení tzv. čunkiády.
Existence vlád y už bude mít zásadní přednost před nezávislostí justice.. Byť teoretickou.

Hazard
Dojde k novelizaci nového zákona loteriích. Aby náhodou se nám firmy organizující hazard prý neodstěhovaly do daňových rájů. Že bychom jim mohli vzít licenci? Tak to by byl hrubý zásah do tržního prostředí.

Sport
Dojde k dalšímu krácení na sport. Ovšem v nejbližší době s pokusíme získat, po dobrých zkušenostech s MS v lyžování , nominaci na uspořádání OH v Praze.

Jsem si velmi vědom, že tento výčet poražených výsledkem voleb není úplný. Ani si nedávám takový úkol. Ale snažil jsme s e zmapovat alespoň část toho , co včera zvolil průměrný občan Novák.

Jistě umím si představit odezvu včerejších vítězů. Je zbytečná. Můžeme se k tomuto materiálu vrátit za dva roky a pak posoudit , do jaké míry jsem měl či neměl pravdu.